ציפוי חלונות

ציפוי חלונות

על פי הוראות כוחות הביטחון כל בעל נכס שנמצא באזור סיכון חייב לעשות ציפוי חלונות וזאת כדי למנוע התפזרות הזכוכית בעת אירוע ירי. הציפוי כולל רשת ודבק ייחודי שלא מאפשר לזכוכית המותקנת בתוך החלון להתפזר גם עם היא התנפצה. בעקבות ההבנה, במבנים רבים בארץ נעשה ציפוי חלונות, במבנים ובמכוניות. לא חסר ממה לבחור: ישנם ציפויים לחלונות בצורות שונות, הנדסיות, דמויות מאגדות, סרטים, חיות, צמחים ועוד. המבחן גדול וכל אחד יכול להתאים לו את הציפוי המתאים לו ביותר מבחינה עיצובית ולחלל בו מותקנות החלונות.

סיבות להתקנת ציפוי חלונות

 

  • אזורי לחימה. נפילת פגז/גראד/טיל יכול לטלטל את המבנה והחלונות שבו. מיגון חלונות יכול למנוע את התרסקות החלון עם הזכוכית בעת נפילתם ופיזור רסיסים. לא רק אמצעי לחימה כבדים יכולים לפגוע בחלונות גם ירי מנשק קל יכולים הקליעים לחדור את החלונות.
  • אזורים מועדי רעידות אדמה. למזלנו לא חווינו בישראל רעידת אדמה כמו במדינות רבות בעולם אבל כל המומחים מעידים שרעידה כזו יכולה להתרחש ולא בעוד זמן רב. אחת הדרכים למניעת אסונות משבירת חלונות וזגוגיות היא לבצע ציפוי חלונות.
  • מספר רב של תקריות ירי לעבר מכוניות שנעות על כבישים בישראל העוברים בין ישובים של יהודים וערבים. פעולות טרור אלו הביאו לאסונות רבים בהם נפגעו מכוניות מירי, יידוי אבנים/סלעים והשלכת בקבוקי תבערה. מכוניות עם ציפוי חלונות ויושביהן יצאו בשין ועין.
  • בתקריות טרור בבתי תושבים ביישובים, שקורות ממרחק קצר, כמה מטרים מהמבנה, יש לא פעם פגיעות ביושבי הבתים בגלל חדירת קליעים מהחלונות. חלק מהיושבים נפגעים משברי זכוכיות. ציפוי חלונות היה מונע זאת.

איפה עוד עושים ציפוי חלונות

 

  • ציפוי חלונות נעשה גם בבתים פרטיים. ילדים משחקים ופוגעים, ללא כוונה, בחלון החדר, הוא מתנפץ והזכוכית מתפזרת ונופלת מהחלון החוצה דבר שיכול לסכן את הילדים הנמצאים בחדר ואת העוברים ושבים מתחת לחלון.
  • באזורים מסחריים ובמתחמי מכירות יש הרבה חלונות ראווה. כדי לשמור את המשתמשים במדרכה במקרה שזכוכית חלון הראווה, מתנפץ מסיבה זו או אחרת, על פי הנחיות חברות הביטוח צריך בעל העסק לעשות ציפוי חלונות, וזאת כדי למנוע תביעות בעתיד מאנשים שנפגעו.