פינוי דירות של אגרן כפייתי

אספנות או אגרנות כפייתית היא הפרעה נפשית וליתר דיוק תת הפרעה השייכות לקבוצת ההפרעות הנופלות תחת הקטגוריה OCD. עבור מי שלוקה בהפרעה עשויים להופיע סממנים כאלו ואחרים המקשים בצורה ניכרת על אורח החיים התקין והנורמאלי. חלק מהאגרנים הכפייתיים מתנתקים לגמרי מהסביבה החיצונית ובפרט מקרובי המשפחה וחברים. אולם הסממן הבולט ביותר של ההפרעה נובע מעצם השם שלה, האגרן הכפייתי עוסק בצורה אובססיבית עם חפצים שונים, אוסף אותם מכל אזור שהוא ושומר עליהם בביתו במשך שנים.

מהם הסממנים הבולטים של אגרנות כפייתית?

חשוב לציין כי מרבית החפצים שנאגרים בביתם של אנשים החולים באגירה כפייתית אינם משמשים אותם בכלל. כך למשל ייתכן והדייר ישמור במשך פרק זמן ארוך במיוחד גזרי עיתונים ישנים, דברי דואר, רהיטים ישנים ושבורים, כלי עבודה ומכשירי חשמל מקולקלים, בגדים ונעליים קרועות וכיוצא באלו. האגרן הכפייתי בדרך כלל אוסף את כל החפצים הללו מהרחוב או מפחי הזבל ועל כן מדובר לרוב בפסולת ואשפה מזהמות. פינוי דירות של אגרן כפייתי היא חלק אינטגראלי מהליך הגמילה וההחלמה של מי שסובל מהתופעה.

מקרים קשים המאפיינים את התופעה

חברות מקצועיות שצברו ניסיון בנושא של אגרנים כפייתיים נחשפו במשך שנות פעילותם ללא מעט מקרים קשים. אלו יכולים לבוא לידי ביטוי באגירה של מוצרי מזון שהרקיבו, בקבוקים ריקים, קופסאות נעליים, שקיות ניילון, קופסאות שימורים, גללי צואה של חיות מחמד במקרים חריגים מאד ועוד. פנייה לחברה מקצועית המעניקה שירותי פינוי דירות של אגרן כפייתי תוכל לסייע לא רק לדייר עצמו הסובל מהמחלה אלא גם לסביבתו הקרובה ובפרט לשכנים הגרים בסמיכות לדירתו ונאלצים להתמודד עם הצחנה שעולה מן הדירה.

מורכבות העבודה

עלות השירותים של פינוי דירות של אגרן כפייתי מושפעים מכמה גורמים וביניהם רמת המורכבות של הפינוי כך שמרבית הדירות של אגרנים כפייתיים מחייבות עבודה מאד מורכבת המחייבת שימוש באמצעי הגנה מפאת הפסולת המזהמת הרבה שנאגרה בדירה. אמצעי הגנה אלו כוללים שימוש בכפפות הגנה, קסדות, מסיכות אב"כ, נעלים גבוהות וסגורות ועוד..