ניקוי צואת יונים ממבנים מסחריים ותעשייתיים

מבנים מסחריים ותעשייתיים נוטים לסבול מבעיה של יונים וצואת יונים, העשויה בהחלט להפוך למטרד רציני, המזיק ופוגע בעסק. כאשר ישנה צואת יונים באזורי מסחר, כמו קניונים פתוחים, או סגורים, מפעלים ומבני תעשייה, היונים עשויות לגרום הן לבעיה באסתטיקה – העלולה לגרום ללקוחות להדיר את רגליהם מהמקום, והן לבעיה תברואתית – גם לעובדים ובוודאי שגם למוצרים המופקים באותם מפעלים. לשם כך, חשוב מאוד לנקוט בכלל הצעדים על מנת לבצע ניקוי צואת יונים בצורה איכותית, וכמובן, למצוא דרכים על מנת להרחיק את היונים מהמקום.

הבעיה של צואת יונים

לשלשת יונים באזורי מסחר ותעשייה היא בעיה כלל ארצית. כמעט בכל קניון או אזור מסחרי, היונים, עשויות להיכנס אל תוך המבנה, לגור בגגות או במרזבי הניקוז ולהפריע לשגרה היומיומית. צואת היונים אשר מצטברת באזורים הללו היא לא רק מטרד אסתטי, אלא גם, ובעיקר בעיה רצינית העלולה לגרום לתחלואות רבות, החל מכינים ועד לנזקים וזיהומים קשים, בעיקר כאשר מדובר במפעלי תעשייה בהם יש צורך ברמת ניקיון גבוהה במיוחד. על כן, אין לדחות את הטיפול בצואת היונים, ויש לבצע ניקוי צואת יונים באמצעות חברות המתמחות בתחום זה.

תהליך הניקוי

בשלב הראשון, יש צורך לבצע סיור מקדים במקום על מנת לעמוד את הנזקים של הצואה ולאתר את כל המקומות בהן ישנה צואה של יונים. בדרך כלל, באזורים גדולים ומבנים מסוג זה, הבעיה עלולה להיות חמורה – בעיקר באזורים בהם יש קושי של גישה נוחה לניקיון. לאחר שנעשה הסיור ואותרו כלל המקומות והמפגעים מתחיל תהליך הניקיון והחיטוי בצורה יסודית ועל ידי אנשי מקצוע, תוך נקיטת אמצעי הזהירות הנדרשים על מנת לשמור על בריאותם של כלל הסובבים. לאחר פינוי לשלשת יונים חשוב מאוד למצוא את הדרכים להרחיק את היונים מהאזור, בין אם באמצעות רשתות, דוקרנים או אמצעים נוספים המאשרים התמודדות עם הבעיה.

צואת יונים באזורי מסחר ותעשייה דורשת נקיטת פעולה מהירה, על מנת לשמור על אורח פעילות תקין ובריא לכלל העובדים, המוצרים והסחורה.