חברות פינוי דירה ברעננה מפנה ומנקה בתים

פינוי וניקיון דירה ברעננה

מתגוררים ברעננה או מכירים אספן כפייתי ברעננה? יש לכם שכן או שכנה שלא מפסיקים לאסוף חפצים וזבל מהרחוב ואוגרים בבית? אם זה נשמע לכם מוכר, יש בלבכם רחמים אבל אתם לא יודעים מה לעשות, אל תתמודדו עם הבעיה לבד. זוהי תופעה שכיחה למדי, במיוחד בישראל, כ-6% מהאוכלוסייה בארץ סובלת ממחלה זו, שנקראת אספנות כפייתית. לכן, אל תתמודדו עם הבעיה לבד. אם היא מתרחשת לכם מול העיניים, אתם זקוקים לסיוע של חברות פינוי דירה ברעננה מפנה ומנקה בתים שיכולות לעזור לכם להתמודד עם הבעיה. לא יודעים איך להתחיל? הנה ההסבר.

 פינוי וניקיון דירה ברעננה

מה מאפיין אגרנות כפייתית?

 

אגרנות כפייתית מתאפיינת באיסוף ללא הרף של חפצים חסרי ערך מהרחוב והבאתם הביתה. הבית הופך למחסן אשר מכיל צעצועים, ניירות ועיתונים, קרטונים ובקבוקים, ספרים, בגדים, נעליים, תיקים ולפעמים במקרים קיצוניים גם ציפורניים, שיער, פגרים, אוכל מקולקל, צואה ושתן. מאד לא נעים. המחלה מוגדרת מחלת OCD קל, אבל ביחד עם חרדה או דיכאון המצב בהחלט ממש לא פשוט. אותו אדם הלוקה בבעיה זו, HOARDING באנגלית, סובל מבידוד חברתי ותנאי מחייה ירודים שמקשים על החיים שלו, מסכנים אותם נפשית ופיזית, וגם של הסביבה ובני המשפחה. אותו אדם מתרץ שוב ושוב ורק כדי לא לזרוק את החפצים. הסיבה היא טראומה שגורמת לו או לה להאמין שאם ישליכו את הזבל שיש להם בבית, הטראומה תקרה שוב. זוהי בעיה נפשית לא פשוטה, שדורשת טיפול מקצועי. מה עושים? הנה האפשרויות שלכם.

 

מה עושים עם אגרנות כפייתית?

 

בפני לוקה באספנות כפייתית, ובמיוחד בפניכם העוזרים להם, יש שלוש אפשרויות.

  1. התקשרות עם בריאות הנפש האזורית, על מנת להתאים לאותו אדם CBT וטיפול פסיכיאטרי שיסייע לו להשתקם. הליווי הרפואי מסייע לנתק את הקשר בין החפצים לבין הטראומה, דבר חשוב מאד כשמדובר בניסיון לסייע לאותו אדם לצאת מהמצב.
  2. התקשרות עם שירותי הרווחה של רעננה, כדי שיבואו לסייע. העובדת הסוציאלית תסייע בסכסוכי שכנים ובמצב התברואתי הירוד של הדירה. לפעמים צריך לערב גם את בית המשפט.
  3. התקשרות חברות פינוי דירה ברעננה מפנה ומנקה בתים שיכולות לסייע במקצועיות וברגישות בניקיון וסידור בתים.

 

חברות פינוי דירה ברעננה מפנה ומנקה בתים – מה העבודה שלהן

חברות פינוי דירה ברעננה מפנה ומנקה בתים מגיעות עם צוות רגיש, חזק ומצויד כדי לסייע לאותו אדם בצורה אנושית. הצוות מגיע בבוקר כדי למיין ולארוז, ואח"כ מעביר את התכולה למשאית. לאחר מכן מסירים מזיקים ולכלוך קשה. אז מתפנים לשינוע התכולה על פי הערך. מה שלא שווה כלום זורקים. מה ששווה אבל ישן תורמים. מה שיקר מוכרים. לאחר כן חברות פינוי דירה ברעננה מפנה ומנקה בתים חוזרות לאותה דירה ברעננה, מנקות, מסדרות, מחטאות, צובעות ומשפצות, על מנת שאפשר יהיה להחזיר את החיים לקדמותם.