המרכז לסיוע לאגרנים כפייתיים – הדרך הנכונה להתמודד עם תופעת האגירה

פינוי תכולת דירה

מי הם האגרנים הכפייתיים?

אגרנים כפייתיים הם אנשים שסובלים מהצורך האובססיבי לאגור מכל הבא ליד. הם יכולים לאגור חפצים שמצאו ברחוב או שקנו ברכישה, הם יכולים לאגור מה שנמצא ליד הפח. הכפייתיות היא למעשה האובססיה שגורמת לאדם מסוים לאגור לתוך ביתו בגדים, מגזינים, רהיטים שבורים, מוצרי חשמל מקולקלים, חפצי נוי ודברים נוספים ורבים שלא יהיה בהם שימוש לעולמים.

 

סיבה רגשית לאגירה

יש סיבות רבות לאגירה, אך רובן הן רגשיות. יש אגירה הנובעת מחרדה שאולי יום יבוא ותזדקקו לחפץ מסוים, אך הוא לא יהיה ברשותכם, ומייד מפלס החרדה עולה, לכן יש האוגרים מה שיש ומה שנמצא ברחובות כי ביום מן הימים ודאי יזדקקו לאותם החפצים. הבעיה עם האגירה היא שהיא משתלטת על כל חלקה טובה בבית, לכן חשוב לסייע לאגרנים כפייתיים. המרכז לסיוע לאגרנים כפייתיים מכיל כל אגרן, תומך בו ומסייע לו לפנות את התכולה מכל מה שנאגר כדי לצאת לדרך חדשה, אסתטית ונקייה, החפה מכל חפץ מיותר.

ההיצמדות לעבר או אמונה טפלה

לפעמים קיים הפחד לשחרר את העבר, ואז אוגר האגרן חפצים שהוא נאחז בהם מן העבר. אולי יש לאגרן אמונה טפלה שמשהו לא טוב יקרה אם לא יאגור את המוצר המדובר. בשני המקרים מדובר בחרדה וברצון להיאחזות.

 

ההיצמדות ורגשות האשם

לפעמים לא נעים לכם להשליך אל הפסולת חפצים שאולי הם שלמים וניתנים לשימוש חוזר. במקרים כאלה תבחרו לעיתים להיצמד למה שקיים, לפסולת שהצטברה ונאגרה. הבעיה היא שכל פסולת וכל החפצים, שלמים ככל שיהיו, נאגרים בבית שלכם, הם משתלטים על המרחב האין סופי שפעם יצרתם וכיום התכווץ. זו סיבה מעולה לשחרר את התכולה ולהשתחרר מייסורי המצפון או מרגשות האשם.

 

הסכנות הקיימות באגירה

כשאוגרים חפצים יש סכנות רבות. תחילה, הסכנה היא בריאותית. ככל שתאגרו יותר ויותר חפצים, כך יצטברו אבק ולכלוך, במיוחד אם אגרתם חפצים מהרחוב ומהזבל הקרוב. אתם עלולים להזיק למרחבי הבית בעובש ובפטריות שיתפתחו עם הזמן אם לא תשחררו את כל העניין.

 

המרכז לסיוע לאגרנים כפייתיים

המרכז לסיוע לאגרנים כפייתיים מסייע לכם לפנות את התכולה בדרך המהירה שלא תרגישו בה את כל התהליך. אפשרו למפני הדירות להגיע אל ביתכם ולפנות את התכולה הקיימת. את מה ששלם אפשר לתרום לנזקקים בעמותות שונות, את כל השאר צריך להשליך לפסולת הקרובה לאזור המגורים. העיקר – ייפטרו מהחפצים שאגרתם ופנו לדרך חדשה, אסתטית, נקייה וחפה מתכולה מיותרת.