דירות מוזנחות של אגרנים כפייתיים – מה לעשות?

דירות בהן מתגוררים אגרנים כפייתיים יכולים להוות מטרד אסתטי ובריאותי עבור הסובבים. במידה ואגרן כפייתי מתגורר בבניין משותף, דירתו יכולה למשוך מזיקים שונים לבניין ובנוסף להביא לנזקים כתוצאה מהזנחה ולכלוך. במידה והנכם מתגוררים בקרבת אדם אשר אתם חושדים כי הוא סובל מן ההפרעה של אגרנות כפייתית, עליכם לדעת איך להתמודד עם הבעיה. מכיוון שזהו בעיה נפשית, אין לבצע פעולות "בכוח", או לנסות להכריח את האדם המתגורר להיפטר מהחפצים אותם שומר בדירתו, שכן פעולות אלה יכולות רק להזיק לאותו אדם ולא להביא לפתרון המתאים עבורו ועבורכם. במקרים כאלה עליכם להתאזר בסבלנות ולפנות לגורמים המתאימים אשר ידעו לטפל באדם הסובל מן ההפרעה בצורה הנכונה ולהביא לפתרון הבעיה בצורה המהירה ביותר.

פנו לעזרה מקצועית

ישנם מספר גורמים מקצועיים אליהם אתם יכולים לפנות אשר יסייעו לכם בהתמודדות עם הבעיה ועם השכן הסובל מאגרנות כפייתית. ראשית, במידה ואתם מכירים את משפחתו של אותו אדם, פנו אליהם וספרו להם על הבעיה, מאחר וייתכן שהם לא מודעים לכך. אגרנים כפייתיים רבים מסתירים את ההפרעה וגם הקרובים אליהם לעיתים לא יודעים. במידה ואינכם מכירים את המשפחה ביכולתכם לפנות לעירייה או ללשכת הרווחה אשר ישלחו אנשי מקצוע מתאימים כגון פסיכולוגים או עובדים סוציאליים אשר ידעו איך לנהוג עם אותו אדם.

חברות לפינוי דירות

בדרך כלל, משימת פינוי וסידור הדירה בה מתגורר אגרן כפייתי הינה משימה לא פשוטה כלל. שכן, אגרנים כפייתיים רבים מגיעים למצב מחייה מוזנח וקשה. על מנת להתמודד נכון עם דירות ודיירים כאלה, יש ביכולתם לפנות לחברות מומחיות לפינוי דירה, אשר מכירות ויודעות להתמודד עם דירות מהסוג של אגרנים כפייתיים. חברות אלה ידעו איך להתמודד עם האדם האגרן הכפייתי, ידעו לפנות ולסדר את הדירה, לנקות אותה ולהחזירה למצב תקין. לעיתים חברות אלה בעצמן ידעו להפנות את האדם הסובל מן ההפרעה לגורמי מקצוע אשר יעזרו לו לטפל בבעיה על מנת שלא יחזור למצב הקודם בו חי. חברות אלה יודעות להתמודד נכון עם פינויי דירה מסוגים שונים, יודעות להוציא ולהוביל חפצים מתוך דירות, תוך התחשבות בסביבה ובשכנים.