אגרנות כפייתית מכשירי חשמל

אגרנות כפייתית מכשירי חשמל

תושבים רבים שמחליפים מכשירי חשמל בביתם מוציאים את הישנים למדרכה כדי שיאספו על ידי הרשות ויועברו למזבלה. אבל לא כל אחד חושב על מחזור, יש כאלו הרואים בגרוטאות אלו משהו שעליהם להביא הביתה, בכמויות, ללא שליטה. הם נקראים אגרנים כפייתיים.

סוגי אגרנות כפייתית

יש אגרנים מכל מיני סוגים ואחד מהם היא אגרנות כפייתית של מכשירי חשמל. האגרן הכפייתי יוצא בשעות הבוקר ולאורך כל היום הוא מחפש אחר מכשירי חשמל שנזרקו על ידי בעליהם. ניתן לראות אגרנים עם עגלת קניות או מריצה בהם יש מכשירי חשמל שהוא מצא במזבלה העירונית, על המדרכות ברחובות העיר. אחת לשבוע נאספים על ידי הרשות גרוטאות שמונחות על המדרכה ומיועדות להגיע למזבלה. אספני מכשירי חשמל מגיעים לחטט בערימות אלו כדי לקחת את מכשירי החשמל.

אגרנות כפייתית מכשירי חשמל

אגרנות כפייתית מכשירי חשמל

רוב הבתים של אגרנים כפייתיים האוגרים מכשירי חשמל מלאים במכשירים מקולקלים כאלה שאין אפשרות לתקן אותם ולהחזיר אותם לשימוש. לפעמים יש מכשיר חשמלי שבהשקעה קטנה הוא יכול לשמש את מי שחסר אותו. האגרנים הכפייתיים אינם מתקנים את המכשירים הם אוספים אותם לשם אגירה בלבד.

כל זמן שאין מטרד מדירתו של האגרן הכפייתי הוא ממשיך במלאכת אגירת מכשירי החשמל. ברגע שאחד השכנים מתלונן על מטרד כלשהו שמשבש לו ולשכנים הנוספים את החיים יכולה הרשות להתערב ועם צו מבית המשפט יש לה אף את הסמכות לפרוץ לדירה ולפנותה ללא הסכמת הבעלים בחסות המשטרה ופקחי הרשות.למרות שרוב האגרנים הכפייתיים מנתקים מגע עם בני המשפחה שלהם ולאורך שנים אין להם קשר האחד עם השני, הרי שהרשות מוסמכת כפעולה ראשונה לפנות אליהם בבקשה שיתערבו אצל האגרן שיאפשר כניסה לדירה כדי לפנות את כל מכשירי החשמל שנאגרו במשך שנים רבות. אם הפניה אינה נענית הרשות יכולה לפעול בדרכים משפטיות לבצע את הפינוי.  מכשירי החשמל שמגיעים למזבלה עוברים גריסה ומחזור

אף כי מכשירי חשמל אינם מעלים צחנה הרי שכמויות גדולות שנערמות בתוך דירה, חוסר אוורור וניקיון הדירה יכולים להיות מקום טוב למגורי מקקים ונמלים. האבק שנערם בתוך הדירה יוצר טחב וחוסר אפשרות לנשום מה שיכול למי שחי בדירה לסבול ממחלות של קני הנשימה ועם השנים למחלות ריאה עד כדי תמותה.