תהליך הפינוי לדירות מוזנחות

פינוי דירה

תהליך פינוי לדירות באופן כללי עובד בצורה דומה אך מותאם בכל פעם למקרה ספציפי, בהתאם לדיירים ובעלי הדירה, בהתאם לסיבת הפינוי, בהתאם לעתיד הדירה בהמשך וסיבות נוספות אשר יכולות להיות קשורות ולהשפיע על תהליך הפינוי. בין אם תבחרו להעסיק חברה מומחית לפינוי דירה או לבצע את הפינוי בעצמכם, השלבים בתהליך יחסית דומים וניתנים להתאמה עבור המקרה הספציפי עבורכם.

בדיקה ראשונית

על מנת להתחיל את התהליך בצורה נכונה כדאי, בראש ובראשונה, לבצע בדיקה ראשונית של הדירה המיועדת לפינוי. אם מדובר בדירה מוזנחת אז לברר מה מקור ההזנחה ולדעת לטפל בו על מנת שהמקרה לא יחזור על עצמו. אם מדובר בדייר הסובל מהפרעת אגרנות כפייתית יש לערב עזרה פסיכולוגית שתסייע בהתגברות על הבעיה, אם מדובר בדייר חסר יכולת אז לארגן עזרה באופן קבוע על מנת למנוע הזנחה ממושכת וכו' . כמו כן בבדיקה הראשונית יש להעריך את כמות העבודה, כמה ציוד יש לפנות, האם הדירה נוחה ונגישה למעבר והוצאת חפצים, האם דרושים טיפולים או משימות נוספות כמו צביעת קירות או תיקונים ברחבי הדירה. במידה ובחרתם בחברה מקצועית, את השלב הזה ינהל נציג מהחברה אז יבדוק ויעריך את התכולה המיועדת לפינוי, רמת ההזנחה ושירותים נוספים אשר הדירה צריכה והחברה יכולה לספק. לבסוף תינתן הצעת מחיר לפינוי וניקיון הדירה ולשירותים הנוספים.

פינוי וניקיון

כאשר זמן הפינוי מגיע מתחיל החלק הרציני בתהליך, החלק הכולל השקעת מאמץ פיזי וסבלנות רבה. במידה ובחרתם בחברה מקצועית, כאן נכנס צוות החברה לפנות את התכולה המיועדת לפינוי ומעביר אותה למקומות המיועדים – אתרי פסולת, עמדות מיחזור, עמותות תרומה או בעלים חדשים של חפצים מסוימים. לאחר הפינוי נכנס הצוות לנקות את הדירה ולהחזירה למצב נקי ומסודר. זמן הניקיון תלוי כמובן ברמת ההזנחה והלכלוך הקיימים בדירה, כאשר לעיתים יש צורך בניקיון ממושך ואף שימוש בחומרים מיוחדים על מנת להתגבר על פטריות או עובשים.

ארגון ושירותים נוספים

לבסוף מגיע החלק של השירותים הנוספים, במידה ובחרתם בחברה המקצועית או לא, במידה והדירה שלכם זקוקה לכך או לא, עליכם להחליט האם ברצונכם לבצע צביעה מחדש, שיפוצים כלשהם ועוד.