שאלות ותשובות לגבי פינוי ירושות

פינוי וניקוי דירות של אגרנים כפייתיים

 הצורך לפנות דירה מתעורר מדי פעם במהלך החיים, בעיקר לפני מעבר לדירה אחרת והעמדת הדירה הקודמת למכירה או השכרה. מדובר על פעולה הדורשת הרבה זמן אך בדירה שגרנו אנו יודעים מה יש בדיוק (לפחות אמורים לדעת) והדבר בהחלט מקל. פינוי דירה שהתקבלה בירושה הוא מורכב עוד יותר כי זו דירה שאינה שלנו, איננו יודעים לרוב מה בדיוק יש והיא גם עמוסה כי גרו בה אנשים במשך שנים. בדיוק לצורך זה ישנן חברות פינוי וכאלה המתמקדות בתחום פינוי ירושות.

 מדוע צריך חברה?

רצוי מאוד להעזר בחברה כי לחברה יש קודם כל את הזמן שלנו, כאנשים עובדים ובעלי משפחה, בדרך כלל אין. בנוסף, לחברה יש צוות מקצועי ומיומן אשר מתמודד עם עבודה זו יום יום. לחברות רציניות ישנם אמצעי עזר נוספים כמו מנוף להרמת חפצים כבדים והוצאתם מהחלון, אמצעי הגנה, מכולה גדולה לאיסוף ועוד.

 איזו חברה נותנת את השירות?

הקפידו לשכור את שירותיה של חברת פינוי, רצוי כזו שמתמקדת בתחום פינוי ירושות. חברות ניקיון או שיפוצים המציעות את השירות פחות מיומנות בו וגם לא בהכרח ימצאו שימוש חוזר לתכולה, מה שחברת פינוי מקצועית משתדלת לעשות ככל האפשר.

 איך לבחור חברה?

נקודות ודגשים לבדוק מול החברה: הניסיון והוותק, מספר אנשי הצוות ומיומנותם, האם ישנו מיכשור מתאים כמו מנופים, האם ישנו אישור להשלכת אשפה לאתר מורשה- זוהי נקודה חשובה כי על פי חוק אסור להשליך את הפסולת בפח השכונתי. אם יעשה כן אתם עלולים לשלם על כך מחיר של קנס מהעיריה. כדאי גם לבחור חברה מאזור מגוריכם כדי שהמרחק לא יהיה שיקול בקביעת המחיר וגם כדי שיהיה אפשר להביא איש צוות נוסף או מנהל בעת הצורך.

מה בדיוק כולל השירות?

פינוי ירושות כולל פינוי מלא של כל התכולה בהתייעצות איתכם כמובן. בהקשר זה, אם יש ביכולתכם לבוא לפני הפינוי "ולחלץ" מזכרות, אלבומים, מסמכים שאתם רוצים לשמור וכל חפץ בעל ערך רגשי עדיף לעשות זאת. החברה תמיין את התכולה, תארוז ותפנה אל מכולה. לאחר מכן תנקה את הדירה היטב.