פינוי פסולת של אגרנים כפייתיים

מכירים את התופעה של איסוף אובססיבי של חפצים לתוך הבית? אנחנו לא מתכוונים לאיסוף מזכרות או ארונות מלאים בכל טוב אלא לאיסוף שבלתי ניתן לשליטה שמביא את הבית למצב של אפס מקום, אפס אוויר לנשימה עם סכנות מוחשיות ובדידות. אלו הם המאפיינים של החיים בבית של אגרנים כפייתיים ורגע לפני שמטפלים בבעיה משורשה חשוב לתת מענה פיזי לבית ולהשיבו למצב ראוי למגורים. כאן נכנס לתמונה המרכז לפינוי דירה בישראל שמבצע פינוי מקצועי של פסולת ותכולת בית של אגרנים כפייתיים.

אגרנות היא מפגע סביבתי

בעולם שלנו כל אדם חי את חייו בביתו ולא תמיד אנחנו יודעים מה מתרחש מעבר לקירות הבית של השכנים. במקרים רבים נעדיף גם אם נדע לא להתערב כדי לאפשר לשכנים מידה של פרטיות ואחריות על חייהם. במקרה של אגרנות כפייתית חשוב להבין שמדובר על מפגע סביבתי שפוגע בכל הבניין וסביבת המגורים. ראשית זהו כר פורה להתפשטות מכרסמים שיגיעו בהמשך לכל הדירות בבניין. שנית, בית של אגרן הוא קרקע פורייה להתפשטות שריפה שתצא בקלות משליטה עם כמות אדירה של תכולה. לבסוף, הריח הלא נעים שעולה מבית כזה בוודאי פוגע באיכות החיים בבניין.

פינוי אגרנות כפייתית

אז גיליתם שקרוב משפחה או חבר שלכם הוא אגרן כפייתי ואתם רוצים לעזור לו. הדבר הנכון יהיה קודם כל לבצע פינוי של הבית ואת זה חשוב לבצע על ידי המרכז לפינוי דירה בישראל שיטפל בתכולה באחריות וברגישות. המרכז לפינוי דירה בישראל יפנה את הזבל לאתרי אשפה מוסדרים בחוק, יטפל בבית המוזנח מבחינת ניקיון וחיטוי עם חומרים חזקים, יבצע הדברה יסודית במקום וכמובן ישפץ אחרי שנים של הזנחה.

פינוי בשיתוף רשויות הרווחה

חשוב לזכור שאגרנות כפייתית היא תופעה רגשית בראש ובראשונה. לכן גם לאחר שפינינו את התכולה אם לא טיפלנו בבעיה משורשה סביר להניח שהיא תחזור ביתר שאת. מהסיבה הזו חשוב לרתום את בני הבית לתהליך ולאחר הפינוי ושיקום הבית, לפנות לרשויות הרווחה ולבקש סיוע לבני הבית. זה יכול להיות סיוע בניקיון על בסיס קבוע, טיפול בבית ובבני המשפחה כדי לוודא שהבעיה לא חוזרת על עצמה וכמובן סיוע רגשי כדי לשחרר את האגרן מהכבלים שגורמים לו לאגור עוד ועוד תכולה. פנו אלינו לקבלת מידע נוסף על התהליך ועל השירות המקצועי שלנו.