פינוי ירושות ומקלטים

פינוי וניקוי דירות של אגרנים כפייתיים

פינוי ירושות ומקלטים הינה עבודה חשובה וסבוכה, לעיתים סיזיפית, שאין צורך להתמודד עימה לבד. מסגרת פינוי החפצים השונים לוקח זמן ואנרגיות ולעיתים עדיף שחברות מקצועיות ילוו וינהלו את התהליך, מפאת המוניטין שהם צברו. פינוי ירושות, מעבר לקושי הארגוני והלוגיסטי שקיים בעבודה זו, אף יש לקחת בחשבון את הפן המנטאלי שנוסף ליורש החוקי, כאשר הוא צריך להתמודד עם חפצים אשר יזכירו לו נשכחות. נכון שבמקרים רבים חפצים רבים ימצאו חן בעיניו מאוד, מפאת העובדה שיזכירו לו תחנות שונות מחייו, מחיי משפחתו, מחיי המנוח וערכם הסנטימנטלי לא יסולא בפז, אך במקרים רבים אחרים, חפצים שונים, ללא תכלית ומהות, אשר היו צריכים להיזרק כבר מזמן, יהוו מטרד לא קטן ועול ארגוני על היורש. חלק מהחפצים, במקרים רעים יותר, נאספים בבית עצמו. במקרים חמורים פחות, ישנם מחסנים אשר משופעים בחפצים שונים. מחסנים אלו, למרות  היותם מיועדים לאגירת חפצים, לעיתים כה עמוסים, עד שיש לארגן אותם מחדש, למען שימוש טוב ואפקטיבי יותר בעתיד.

מה ניתן לפנות?

במסגרת פינוי ירושות ומקלטים ניתן לפנות הכל. לעיתים אוגרים במחסנים מוצרי חשמל שונים אשר אין בהם כבר שימוש, ארגזים שלמים אשר משופעים בעיתונים ומגאזינים ישנים, אשר ניתן ואף עדיף להיפטר מהם, עקב היותם כבר דהויים ובלויים.בנוסף, רהיטים שונים, אף הם נאגרים במחסנים שונים. לעיתים מדובר ברהיטים ישנים מאוד, אשר אין בהם כבר שימוש יותר. כלי פלסטיק ועבודה שונים, גם הם נאגרים במחסנים. מעבר לאי הנוחות שאגירת חפצים יוצרת, לעיתים מדובר גם במפגע תברואתי של ממש, אשר יש לטפל בו ביעילות ובזריזות.

איך מתבצע הפינוי?

חברות מסויימות סיגלו לעצמן שיטות עבודה מוכחות. תחילה יגיעו החברות, בהזמנת הלקוח ויבחנו את המצב. הן יכינו תוכנית עבודה, כדי לדעת עם מה עליהן להתמודד. לאחר מכן יתחיל שלב המיון והארגון. החברות ימיינו את החפצים השונים כדי לדעת ממה יש להיפטר ומה ראוי לשמור. אחר כך יתחיל השלב הביצועי, הפרקטי, בו יפנו החברות את המשרדים מהחפצים השונים, תוך הקפדה על כל כללי הבטיחות. השלב האחרון יהיה שיקום וניקיון המשרדים. במסגרת פינוי הירושות, החברות יעדכנו את מזמין העבודה בכל שלב וצעד, כדי שלא יווצר מצב שחפצים בעלי ערך ייזרקו לשווא.