פטירת קרוב משפחה – פינוי תכולת הדירה

פטירת קרוב משפחה או חבר קרוב מביאה עמה תחושות קשות וכואבות ויחד עם תחושות אלו על הקרובים להתמודד עם מטלות ומשימות סביב פטירת האדם הקרוב אליהם. מטלות דחופות יותר ודחופות פחות, כאשר אחת מהמטלות הינה התמודדות עם ביתו של הנפטר ועם תכולתו. כאשר אדם נפטר הוא מותיר אחריו בית המכיל חפצים ופריטים אישיים לצד ריהוט ומכשירי חשמל ועוד. על מנת להתמודד עם סידור החפצים, מיון, ניקיון הדירה ולבסוף פינוי התכולה והעברת החפצים, יש לדעת תחילה להתכונן בהתאם. קחו את הזמן ואל "תקפצו" למשימה הזו מהר מדי מאחר וזוהי מטלה קשה רגשית בנוסף לפיזית. לאחר שתרגישו מוכנים, התחילו בתהליך פינוי הדירה, תהליך אשר מכיל מספר שלבים והחלטות אשר עליכם לעשות.

שלב ראשון

תחילה על כל הנוגעים לעניין להחליט מה רוצים לעשות עם הדירה ותכולתה, להתחיל לארגן את החפצים האישיים של הנפטר ולשמור את הפריטים בעלי משמעות וערך. יש בפניכם מספר אפשרויות לגבי מה לעשות עם תכולת הבית ועם הבית עצמו. כדאי להחליט על כך לפני שמתחילים בפינוי עצמו שכן תוכלו לבחור להשאיר ריהוט וציוד בבית או לפנותו לחלוטין, להעביר חפצים לתרומות, להעביר אשפה לאתרי פסולת מתאימים וכו' . כמו כן, באפשרותכם לבצע את תהליך הסידור והפינוי בעצמכם, מה שידרוש מכם השקעת זמן ומאמצים רבים. אפשרות אחרת היא להעסיק חברה לפינוי דירות – חברות מסוג זה מספקות שירותים לסידור, ניקיון ופינוי דירות וחללים נוספים כמו חצרות או מקלטים.

פינוי דירה

המשך התהליך

בין אם בחרתם בחברה מקצועית או לא, הגעתם להחלטה לגבי ייעוד הדירה – האם להשכיר או למכור או שמה להשאיר כפי שהיא לצורך דייר אחר מקרב המשפחה או כל ייעוד אחר. בהתאם לכך תהליך הסידור והפינוי ימשיך. אם ברצונכם להשאיר את רוב החפצים והריהוט בבית, ועליכם להתמודד עם הפריטים האישיים של הנפטר כגון בגדים. משימה קשה בפני עצמה אשר גם פה חברה חיצונית יכולה לסייע. חברות אלה מספקות שירותים מגוונים, לא רק של פינוי דירה אלא גם של סידור וניקיון דירות, העברת חפצים רבים לתרומות מתאימות או לאתרי הפסולת המתאימים.