להיות מומחה פינוי אגרנות כפייתית

אגרנות כפייתית

כהחלטת להיות מפנה דירות, ספק אם ידעת איזו מומחיות ומיומנות מיוחדת דורשת העבודה הזו. מובן שידעת כי מדובר בעבודה הדורשת מקצוענות, מקצועיות, הבנה בארגון וסדר וגם גב חזק לא יזיק. עם תחילת העבודה גילית על הציוד המיוחד, על הדרך לעשות פינוי דירה אחרי אסון כמו שריפה, הצפה או בעיית סניטציה קשה- אבל אף אחד לא הסביר לך שתצטרך להיות גם פסיכולוג לעת מצוא כאשר מדובר על פינוי אגרנות כפייתית. אם זאת, אין ספק כי זו העבודה המספקת ביותר.

לעזור לאחר

כל פינוי תכולת בית הוא שירות ושירות, במיוחד עבור אנשים שאוהבים לתת שירות, הוא סוג של סיפוק. אבל כאשר מדובר על עיסוק עם אגרנים ואספנים- מדובר על סיפוק כפול ומכופל. אספן כפייתי משבש לעיתים את כל מהלך חיו בגלל העובדה שאינו מסוגל להרפות משום חפץ והוא אוגר ושומר את כולם. פינוי החפצים הרבים שבביתו הינה צעד ראשון עבורו בריפוי ויצא מזלך להיות חלק מזה. גם העובדה שמדובר על אדם עם חפצים רבים מאד היא חווייתית- שכן לעולם לא תדע מה אפשר למצוא בבית של אגרן כפייתי ואיזה אוצרות בלומים אבודים שם בערימות החפצים.

עדינות וכבוד

הדרך הטובה ביותר לספק שירותי פינוי אגרנות כפייתית יעילים היא להבין את האדם שעומד מולך. ייתכן מאד שהוא רוצה להרפות מהחפצים והזמין את השירותים לשם כך, אך אדם גס רוח או קצר סבלנות ימנע ממנו לעשות את הצעד. גם אדם אדיב יכול לעמוד לעיתים מול התנגדויות, שכן הפחד והחרדה מפני הפרידה מהחפצים של האדם יכולה למנוע ממנו לפנות את החפצים ברגע האמת. זו הסיבה שמומחה פינוי אגרנות כפייתית צריך להיות אדם קשוב, בעל יכולת גבוהה של התמודדות עם התנגדויות שונות שיעלה מולו האדם. תשובה קצרת רוח תגרום לאגרן לבקש מכם לעזוב- מבלי שהצלחתם לעזור לו לשקם את חיו.

הסיפוק הגדול

בהיפרדות מחפציהם חשים האספנים רגשות קשים ביותר- לכן גם הם אוספים אותם- כמפנה אתה עלול למצוא את עצמך עומד מול סערת רגשות לא קטנה. אך הידיעה שעשית את הפינוי ועזרת לאדם בסופו של יום- היא שווה את הכל.