אנשים שלא מוכנים לזרוק חפצים ישנים – אגרנות

פינוי אגרנות

יש אנשים שלא מוכנים לזרוק את הכרית הישנה והטובה שמלווה אותם עוד מהיסודי, יש אנשים שלא מוכנים להיפרד מהרכב שבמצב גרוטאה, יש אנשים שלא מוכנים לזרוק את הנעליים הבלויות שמלוות אותם לאורך עשור ויש אנשים שאינם מוכנים לזרוק שלל חפצים ישנים. אי לכך יש להבדיל בין אנשים שאינם זורקים חפצים מסוימים עקב חיבור רגשי, זיכרון מסוים, או בעקבות תחושת ביטחון שהחפץ מקנה להם, לבין אנשים שאינם מוכנים לזרוק שלל חפצים מזדמנים, ולו כי הם אספנים אובססיביים אשר זקוקים לעזרה.

אותות מצוקה

בעוד שלקבוצת האנשים הראשונה ניתן להניח, ולו כי הם מתמקדים במוצר מסוים וההתנהגות שלהם אינה מזיקה לאיש, הרי כאשר מדובר באספנים אובססיביים אשר מאפשרים לשלל התכולה שאינה רצויה להשתלט על מרחבי הבית ללא סדר או סיבה הגיונית, הרי שכבר כן יש צורך לערב אנשי מקצוע – כלומר כן יש צורך לסייע להם לחזור למוטב.

סיוע – שלב אחר שלב

אין לטעות שיש להכריח אגרנים אובססיביים לזרוק בו במקום את כלל התכולה שאינה רצויה, וזאת כי חשוב ביותר להבין שראשית יש לסייע להם לעבור הליך נפשי אשר יכין אותם לרגע בו הם יתבקשו לפתוח דף חדש, ועל כן גם להתנתק מכלל החפצים שאינם רצויים. אי לכך טוב לדעת שראשית יש אנשי מקצוע (כגון פסיכולוגים א פסיכיאטריים ) אשר עשויים לסייע ולאחר מכן ניתן להסתייע באנשי מקצוע כגון חברות פינוי אשר בין היתר מתמחות בפינוי דירות מוזנחות.

החזרת הדירה למוטב

אם גם אתם מכירים אנשים שלא מוכנים לזרוק חפצים ישנים, הרי שאין לשפוט אלא יש לסייע ואף יש להכיר שברגע שהם יהיו מוכנים, אתם תוכלו להיעזר בחברת פינוי מקצועית, כך שאין לחשוש שבני המשפחה יתבקשו לבוא במגע עם הדירה המטונפת. פה נציין שהחזרת דירה למוטב של אגרנים כפייתיים דורשת שלושה שלבים מרכזיים: מיון כלל התכולה (על מנת למנוע זריקה של חפצים אישיים או רצויים), פינוי התכולה למכולה מורשית והחזרת הדירה להיות ראויה למגורים, כאשר שלב זה עשוי לכלול חיטוי, צביעה, מגוון שיפוצים וכמובן שגם ניקוי יסודי.