אגרנות כפייתית

אנשים רבים שמכירים אנשים אשר לוקים בתסמונת של אגרנות כפייתית לא מצליחים להבין למה ואיך אנשים כאלה אינם מסוגלים להיפטר מזבל, ממכשירים חשמליים ישנים, מאשפה מחפצים מיותרים מעטיפות קופסאות ועוד לכלוכים. יש דרך לנסות להבין את הלך מחשבתו של אדם אשר לוקה בתופעה של אגרנות כפייתית. דמיינו לכם את הרגש שאתם חשים כלפי חפץ עם משמעות רגשית כמו שרשרת שאימכם נתנה לכם לפני מותה, תמונה של אהוב או אהובה שאינם עוד אתכם וכיוצא בזה. כעת חשוב להבין שאותו רגש שאתם חשים כלפי מספר קטן של חפצים רגשיים אותו אגרן כפייתי חש כלפי כול החפצים שהוא אוגר. אנשים אשר לוקים בתופעת אגרנות כפייתית חשים לעתים רגש חזק כלפי כול החפצים שהם אוגרים למרות שלכול אדם רגיל וסביר מהצד קשה להבין איך אפשר לפתח רגש כלפי קופסת שוקולדים ריקה או עטיפות של מסטיק.

הבנה של תופעת אגרנות כפייתית

כך ניתן להבין את התופעה המיוחדת הזאת של אגרנות כפייתית שגורמת סבל לבני משפחה וחברים של אותו אגרן כפייתי וגם לאגרן הכפייתי עצמו. אם כעת אתם קצת מתחילים להבין את התופעה, ניתן לחשוב כיצד לפתור איתה ביעילות ובהצלחה רבה יותר ממה שהצלחתם עד כה. אם יש לכם קרובים או חברים שלוקים בתסמונת אגרנות כפייתית זה הזמן לעשות צעד חשוב ומעשי עבורם. לא צריך להיכנע לתירוצים שלהם ולהבטחות שלהם כי הם זקוקים לעזרה שלכם ואין להכנע לתירוצים שלהם כי סיבות ותירוצים אלה הם חלק מהבעיה שלהם.

טיפול מהיר בתופעה

אל תוותרו ובחרו בפתרון מעשי וחיוני, השלב הראשון הוא לפנות את הדירה מכול החפצים המיותרים, חד וחלק להחזיר את הדירה למצב סביר ולאפשר לאספן הכפייתי לפתוח דף חלק ונקי ולנסות מחדש לנהל את ביתו בצורה נורמטיבית יותר. לאחר הפינוי יש בעדינות ובסבלנות להחזיר את כישורי המיון ויכולות ההחלטה של האגרנים הכפייתיים. חברת שי פינוי דירה יכולה לסייע לכם מאוד. חברת שי פינוי דירה מתמחה וטיפלה במקרים רבים של אגרנות כפייתית ותוכל לסייע מעשית בפינוי הדירה ולייעץ בליווי ותמיכה באגרן הכפייתי.